دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجام تعهد در کار و زندگی

انجام تعهد به آنچه شما در کار و زندگی می‌گویید

در زمان انجام تعهد به کار، زمانی که موقع عمل به تعهد می‌رسد همیشه دو نوع افراد و طرز رفتار وجود دارد:

کسانی که به تعهدات خود عمل می‌کنند و استوار بر روی حرف خود می‌ایستند و کسانی که مانند کریستال می‌شکنند و به راحتی از تعهد و حرفی که زده‌اند می‌گذرند.

صداقت یا شخصیت خوب اخلاقی شما، زمانی نمایان می‌شود که در مذاکره با طرف مقابل بر روی قراری که گذاشته‌اید بمانید و در زمان عمل به تعهدهای خود، بهانه‌های واهی نیاورید و به دروغ‌پردازی متوسل نشوید. در هر زمانی باید روی حرف خود بمانید حتی اگر به ضررتان باشد و نباید اعتبار خود را به راحتی از دست بدهید. اگر هدف شما همکاری بلند مدت باشد باید به گونه‌ای رفتار کنید که در قراردادها و مذاکره‌های بعدی به شما اعتماد کنند.

 

اگر فروشنده کالایی هستید باید به تعهد و ضمانتی که در مورد کالای خود داده‌اید در موقع لزوم عمل کنید، باید مشتری خود را راضی نگه دارید تا در آینده هم به شما اعتماد کند و از شما خرید کند. اگر به تعهدی که داده‌اید به درستی عمل کنید مشتریان در هر جا به نیکی از شما یاد می‌کنند و به تبلیغ دهان‌به‌دهان برای شما می‌پردازند که به نفع تجارت شما است.

 

اگر سازمانی را اداره می‌کنید و مدیر آن سازمان هستید برای هدایت یک تیم و داشتن یکپارچگی، به این معنا است که از صحبت‌های شما پیروی کنند و این امر در صورتی اتفاق می‌افتد که شما زمانی که حرفی می‌زنید و قولی را می‌دهید به آن عمل کنید و اعتبار خود را نزد آن‌ها حفظ کنید.

 

شما با داشتن شخصیت یکپارچه و اصولی و عمل به تعهدهای خود، این اطمینان را  به اطرافیان خود می‌دهید که به شما و حرفی که می‌زنید اعتماد کنند.