• شرکت ها
  • تجزیه و تحلیل ویژگی‌های یک گروه برنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجزیه و تحلیل ویژگی‌های یک گروه برنده

تجزیه و تحلیل ویژگی‌های یک گروه برنده

 

برای تجزیه‌وتحلیل ویژگی‌های یک گروه برنده، ما باید در سه لایه مختلف گروه شرکت کنیم. در کار مشاوره‌ای با گروه‌ها، متوجه شدم که تمرکز بیش از حد بر روی یکی از این زمینه‌ها بسیار محدود است.

 

۱ . مشخصات گروه برنده:

علیرغم داشتن تفاوت‌ها اعضای یک گروه باید در حول محور یک هدف مشترک قرار گیرند. گاهی اوقات در تلاش برای برنده شدن، گروه‌ها فراموش می‌کنند که تنها وحدتی که نیاز دارند فقط اتحاد برای یک هدف مشترک در مدت زمان مشخص است. نیازی به حل اختلاف و درک همه آن‌ها نیست.

اعزای گروه لزوماً نیاز به توافق در مورد همه چیز ندارند. با این حال آن‌ها باید در مورد اهداف مشترک آگاه و موافق یکدیگر باشند. واضح بودن هدف اولین ویژگی‌های گروه است که به موفقیت منجر می‌شود و بدون آن گروه‌ها ناامید و شکست خورده می‌شوند.

۲ . ویژگی‌های یک گروه برنده:

وابستگی و احترام متقابل داشتن برای یکدیگر. فعالیت گروه سازی به طورکلی بر روی ساخت این ویژگی‌ها تمرکز دارد. بدون اعتماد و احترام اعضای یک گروه برنده نمی‌شوند و به یکدیگر نمی‌توانند اعتماد کنند. این اعتماد و احترام باید صادقانه باشد و نه از روی اجبار و ظاهرنمایی، البته تمام تمرکز نباید بر روی این‌ها باشد.

۳ . مشخصات فردی گروه برنده:

توانایی‌های فردی قابل قبول است. زمانی که احترام و اعتماد متقابل وجود دارد، اختلافات اعضای گروه هم می‌تواند باعث ضربه به گروه بشود. تنها چیزی که می‌تواند جلوی این مشکل را بگیرد توانا بودن فردی افراد با بی‌اعتنایی به این موارد است. هرکسی برای خودش عقیده و نظری دارد و باید آن را درست و اصولی به اشتراک بگذارد که باعث دلخوری کسی نشود.

 

مطالعه از خوب به عالی فصل اول