رهبر عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور بی نظیر شما

حضور بی نظیر شما

 

اینکه شما در یک کسب و کار باشید یا یک مدیر اجرایی و یا یک کارآفرین باشید وجود دارد. ولی اینکه بخواهید خود را در آن زمینه رهبر فکری بدانید مسئله دیگری است

اگر می خواهید حرفه‌ایِ کسب و کار خود باشید، باید فداکاری لازم را برای به دست آوردن این عنوان انجام دهید.

پیوستن به رده های رهبری فکری در هر صنعتی بدان معنی است که وقتی دیگران به راهنمایی نیاز دارند از شما به عنوان یک منبع الهام بخش که دارای دانش است و به عنوان یک متخصص در نظر گرفته می شود یاد کنند. یک رهبر فکر، یک فرد دنباله دار است که مسیری را دنبال می کند و دیگران او را دنبال می کنند.

این سطح از مهارت ها حاصل سال ها یادگیری تجارت و حرفه شما از طریق آزمایش و خطا است. اما چگونه می توانید این کار را یک قدم جلوتر ببرید و ثابت کنید که شما یک رهبر معتبر هستید.

 

چگونه نشان دهم در صنعت خود یک رهبر عالی هست؟

برای اثبات رهبری فکر، متمایز نشان دادن خودتان و تشخیص اینکه چه چیزی شما را از سایر متخصصان صنعت جدا می کند می‌تواند چالش برانگیز باشد به همین دلیل راهنمای گام به گام در مباحث زیر را دنبال کن:

 

۱  تخصص خود را پیدا کنید

در مورد چه موضوعی می توانید ساعت ها صحبت کنید بدون اینکه خسته شوید و عرق بریزید؟ کارمندان در چه زمینه هایی مشاوره شما را جستجو می کنند؟ تمام این اطلاعات را به دست آوردید و به صورت مقاله یا فایل آموزشی ارائه دهید.

 

۲  ببینید چه چیز دیگری گفته نشده

هنگامی که تخصص خود را انتخاب کردید، به شکلی که می خواهید در مورد آنها بنویسید باید در مباحث و مقاله های خود از صحبت‌های تکراری پرهیز کنید و مخاطب را با کلید واژه های جدید و افکار خود به درستی همراه سازید.

وقتی مقالات مرتبط با تخصص و مهارت خود را دنبال می کنید به دنبال خَلَع در آنها باشید.

با چه چیزی مخالف هستید؟

شاید شما دیدگاه جالب تری داشته باشید که هنوز مورد توجه قرار نگرفته و یا شاید تجربه شما باعث شده، که شما یک درس بهتر و سخت تری را تجربه کرده باشید که با نظر متخصصان دیگر مغایرت دارد.

ببینید در حرفه و تخصص شما چه چیزی است که در آینده به آن اضافه می شود به عنوان تکنولوژی یا هر چیز دیگری،  آن را از زاویه دید خود به اشتراک بگذارید.

 

۳  در ارتباط باشید

در نظر داشته باشید که ذینفعان و مشتریان در مورد تخصص شما چه سوال هایی دارند.

از مدیران فروش خود بپرسید که چه سوال هایی را بیشتر از آنها می پرسند.

برای تعیین موضوعی مفید بهترین شیوه و استراتژی این است که به طور مرتب با مشتریان خود کار کنید. با صحبت کردن با تیم خدمات مشتری خود و شنیدن سوالات آنها متوجه می شوید که مشتری آینده‌نگر چه سوال هایی را می پرسند و راه حل نقطه دردِ آنها را پیدا می‌کنید.

 

۴ با عمل نشان دهید

هنگامی که زاویه خود را تعیین کرده و آماده هستید که مطالب خود را بسازید و بنویسید از خود بپرسید که مخاطب من چگونه از آن سود می برد و چگونه تولید محتوای من مورد توجه قرار می‌گیرد؟

خوانندگان فقط نمی خواهند بخوانند که چرا باید کاری را انجام دهند آنها می خواهند بدانند چگونه این کار را انجام دهند. به عنوان مثال اگر به مخاطبان خود توصیه می کنید برای افزایش کارایی باید چه کارهایی انجام دهند سعی کنید به طور عملی از تجربیات خود یا موارد دیگر برای آنها توضیح دهید که چگونه این کار را انجام دهند.  از کلیشه گویی و بدیهیات بپرهیزید و آموخته ها و تجربیات خود را به صورت عملی به اشتراک بگذارید.

توصیه های شما هر چه باشد خوانندگان باید تا زمان اتمام خواندن مقاله شما احساس آگاهی بیشتری کنند و ایده های لازم برای اقدام کردن را بدست بیاورند.

 

۵ تجربه شخصی خود را به اشتراک بگذارید

صدای معتبر شما می‌تواند اعتماد ایجاد کند و به خوانندگان نشان دهد که محتوای شما به سود آنها است. توصیه های شما از نمونه های شخصی، موفقیت‌ها، شکست ها و درس‌های آموخته شده شما پشتیبانی می شود و از یک شخص واقعی است. از یک نهاد یا یک کتاب ناشی نمی شود به احتمال زیاد توجه مخاطب خود را جلب کرده اید و یک ارتباط قابل اعتماد را شکل داده اید شما ممکن است یک متخصص فروش باشید پس از آمادگی برای سفر به فکر به رهبری خود اگر صدای منحصر به فرد خود را به نمایش نگذارید ممکن است مخاطبان شما آن را نبیند که به طور واقعی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده اید

 

پیروی از این مراحل شما را به سمت اجرای استراتژی رهبری موردنظر سوق می دهد.

 

برقراری ارتباط اصولی با کارکنان

مدیریت افرادی که دوست ندارید