دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهارت و ذهنیت در فروش

مهارت در فروش مهم است اما داشتن ذهنیت درست و عالی مهم‌تر است

۸۰ درصد فروش ذهنیت و ۲۰ درصد آن مهارت است

نوع نگرش و ذهنیت شما عامل مهمی برای موفقیت شما به‌عنوان یک فروشنده و یا موفقیت شما به عنوان مدیر فروش یا مدیرعامل است مهم نیست که شما به عنوان فروشنده چقدر بااستعداد باشید و چه مهارت‌هایی داشته باشید یا چه تکنیک‌هایی آموخته باشید، اگر نتوانید ذهنی این کار را انجام دهید یعنی دانش حرفه‌ای و تجربی این کار را ندارید.

مهارت و ذهنیت فروش

 

از خودتان بپرسید چه چیزی شما را متوقف می‌کند؟

ناامیدی: بسیاری از فروشندگان احساس بد تعامل خود را از یک تماس ناموفق در فروش هر روز در ذهن خود دارند و در ارتباط گرفتن با نفرات بعدی احساس ناامیدی و شکست دارند.

ترس: اگر شما پس از یک روز طاقت‌فرسا و خشونت‌آمیز یا هفته‌ها و ماه‌ها نتوانید فروش خود را به انجام برسانید، ترس و ناامیدی همچنان در شما اثر می‌کند و تمام وجود شما را می‌گیرد و باید جلوی این رفتار و احساسات را بگیرید.

 

چه می‌توانم انجام بدهم؟

شما باید محیط پیرامون خود را تغییر دهید تا از فکر منفی اعصاب‌خردکن رهایی یابید. با سایر فروشندگان در مورد چگونگی رفتار آن‌ها در چنین مواقعی با آن‌ها صحبت کنید. پس محیط خود را تغییر دهید تا ذهن شما تغییر کند.

راهی برای حواس‌پرتی خود پیدا کنید تا از این حالت رهایی یابید. می‌توانید کتاب بخوانید.

افکار و احساسات منفی خود را دور بریزید. خودگویی منفی را از خود دور کنید چون با این دلیل که شما را به دردسر می‌اندازد.

هفته خود را با افکار منفی از هفته قبل شروع نکنید و هفته خود را با انرژی شروع کنید.

باورهای شما در ذهنیت شما تأثیر می‌گذارد و اقدامات شما را رقم می‌زند. اعمال و رفتار شما باعث نتیجه‌های کار شما می‌شود و نتیجه‌های به دست آمده اعتقادات شما را تقویت می‌کند.

احساسات منفی مانند ترس باعث افکار منفی می‌شوند و زمانی که فکر می‌کنید کار فروش شما پیش نمی‌رود انگیزه‌ای برای انجام ندادن آن نخواهید داشت.

 

نگرش شما در فروش با  جیم ران