دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیش‌نمایش رفتارها در ذهن

پیش‌نمایش رفتارها در ذهن

زمانی که شخصی را ملاقات می‌کنید و شروع به صحبت می‌کنید یا مذاکره می‌کنید در مورد شخص مقابل خود در ذهن خود شروع به قضاوت یا پیش قضاوت می‌کنید.

باید بدانید که شخص مقابل شما هم، در ذهن خود همین فکرها را می‌پروراند. شما در اولین برخورد هم قضاوت می‌کنید و هم مورد قضاوت قرار می‌گیرید. باید این درک را داشته باشید که این قضاوت به‌عنوان اولین تصور شما از طرف مقابل شناخته‌شده است. در ادامه گفتگو که به جلو پیش می‌روید به بررسی طرف مقابل می‌پردازید که آیا آن‌ها قابل‌اعتماد، هوشمند، دوست‌داشتنی، درست‌کار هستند آیا دارای افکار مثبت یا منفی هستند.

آیا آن‌ها همان شخص موردنظر شما هستند که به شما و در بیزینس به شما کمک می‌کنند. آیا آن‌ها می‌توانند دوست شما بشوند و از شما خرید کنند یا از شما عبور کنند و کار به ملاقات‌های بعدی یا تماس‌های بعدی می‌کشد.

رفتار درست اجتماعی شما درفروش است که به شما کمک می‌کند برای ادامه مسیر موفق درفروش پیشرفت کنید. قبل از این‌که وارد ملاقات و گفتگو شوید از خودتان بپرسید: آیا این فرد مناسبی است که دوست دارم ملاقات کنم؟

در ادامه به بررسی رفتارهای طرف مقابل بپردازید در قرار ملاقات‌های بعدی، یا در قرار ملاقات بر سر میز ناهار، قبل از سفارش ناهار در هنگام میل کردن و یا نوشیدن همه نمایان می‌شود. چگونه صحبت می‌کنید با دهان پُر یا خالی، این رفتارها نشان می‌دهد که شما به چه میزان به رشد اجتماعی رسیده‌اید.

رفتارهای نادرست مانند یک لکه کثیف بر روی لباس نمایان است و رفتارها و شخصیت طرف مقابل را آشکارتر می‌نماید.

رفتار افراد در پُشت تلفن برای چند دقیقه طول می‌کشد تا مشخص شود اما در برخورد رودررو یا وعده‌هایی برای صرف ناهار یا عصرانه در چند ثانیه اول تا حدود زیادی مشخص می‌شود.

در قرار ملاقات‌ها شخص مقابل علاقه‌مند نیست داستان خسته‌کننده شما را بشنوند نمی‌توانید فقط در مورد خودتان صحبت کنید باید بیشتر آنچه می‌گویید یا می‌پرسید یک مکالمه تعاملی باشد تا یک داستان یک‌طرفه از سوی شما باشد. در صحبت‌های خودتان با طرف مقابل از او سؤال بپرسید و داستان اصلی را بگویید و در همان جلسه قرار ملاقات بعدی را تعیین کنید. بعد از اتمام مذاکره منتظر تماس هستید و طرف مقابل تماس نمی‌گیرد، این وظیفه شما است که تماس حاصل کنید و پیگیری مداوم را در دستور کار خود قرار دهید.

اگر شما در چشم طرف مقابل قابل‌اعتماد و متعهد جلوه کنید عالی است و سرنوشت فروش شما بستگی به صحبت و رفتار شما با طرف مقابل است که چگونه عمل می‌کنید.

خود شما با رفتار خودتان انتخاب می‌کنید که آیا برنده‌اید یا بازنده.

 

foroshebartar.com