• سایر
  • چگونه سریع تر و موثر تر کار کنیم 
انجام دادن کار سریعتر و موثرتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه سریع تر و موثر تر کار کنیم 

۵ نکته برای انجام دقیق تر کار شما

 

ما فکر می کنیم کار بیشتر انجام دادم به معنی کار خوب انجام دادن است در صورتی که کار با کیفیت انجام دادن در کمترین زمان و موثر ترین کار بهترین نوع کار است که باید بتوانیم این نوع کار کردن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.  خِرَد را در کار خود به کار بگیریم تا بهتر نتیجه دست پیدا کنیم.

کار باهوش تر انجام دادن به به معنای بدست آوردن بهترین نتیجه با کمترین میزان  اتلاف وقت و انرژی است.

این امر مستلزم قدم برداشتن و فکر کردن در چگونگی انجام کار است.  باید متوجه شوید که کار را در چه زمانی و در چه مدتی انجام می دهید و آگاهانه این امر را مورد بررسی قرار دهید.

 

کارها را در اولویت قرار دهید

برای هر کار و پروژه، به میزان مهم بودن، درگیر بودن و وقتی که آن پروژه و آن کار از شما می‌گیرد اولویت بندی کنید و ببینید چه کاری مهم‌تر است و باید زودتر انجام دهید تا به این نقطه از مقصد خود برسید.

برای اینکه بهره‌وری خود را افزایش دهید در هر کار و پروژه یک زمان مشخص برای انجام کارهای خود اختصاص دهید و در آن مدت زمان انجام شده کار را به پایان برسانید و هر زمان کار شما به پایان رسید استراحت کنید تمرکز کنید و ذهن خود را آزاد کنید و خود را برای کار بعدی آماده کنید.

 

فضای کاری تان را تمیز نگه دارید 

برای اینکه سریع تر کار کنید و زودتر پروژه‌های خود را به سرانجام برسانید باید دفتر تمیزی داشته باشید. همه وسایل و امکانات مورد نیاز آن کار در کنار شما باشد داشتن فضای کاری تمیز به پاکیزه بودن ذهن شما هم کمک می کند

همیشه وقت بگذارید و فضای کار خود را در فایل های شخصی خودتان مرتب کنید. این کار از نظر روحی روانی بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند باعث سریع تر شدن کارهای شما در روز بعد بشود همیشه در آخر وقت یک فرصت کوچک به خودتان بدهید یک وقت کوچک به خودتان بدهید و اطراف خود را مرتب کنید.

 

حواس پرتی ها را به حداقل برسانید

هنگام انجام دادن کار و یا پروژه خود هرچه حواس‌پرتی در اطراف شما هست آن ها را دور کنید صداهای مزاحم را دور کنید تلویزیون را خاموش کنید، فضای آنلاین موبایل را از خود دور کنید، گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید، برای داشتن تمرکز کامل باید در جایی که سروصدای وجود ندارد به کار خود بپردازید. برای داشتن تمرکز کامل باید خود را مانند یک شخصی که خودش را در جایی محبوس کرده است نگهداریکنید و تمرکز خود را افزایش دهید. قرار گذاشتن با دوستان و همکاران خود را کنترل کنید و یک زمان و مکان مشخص در زمان کم تعیین کنید که به هدف خود برسید و کارهای خود را دنبال کنید.

 

از مشغله های کاری خودداری کنید 

به سرعت می توانید به سمت کارهای پیش بروید که راحت‌تر به نتیجه می‌رسند و تمام می‌شود و به این گونه است که می توانید لیست کارهای خود را کاهش دهید و سراغ کارهای اصلی و پیشرفته تر بروید که شما را به موفقیت می رساند. کارهای بیهوده انجام ندهید و خود را بی دلیل سرگرم کارهای بیهوده نکنید از انجام دادن کارهایی که وقت شما را می‌گیرد اجتناب کنید. تعیین مسیر درست را رعایت کنید و ادامه دهید.

 

پروژه های بزرگ را بشکنیم

شما همواره یک پروژه بزرگ دارید که باید آن را انجام دهید این پروژه باعث نگرانی شما می شود و برای پایان دادن به آن پروژه شما دچار استرس می شوید سعی کنید پروژه‌های بزرگ در طول چند هفته انجام دهید و هر قسمت آن را برای مثال یک بار در هفته دو بار در هفته انجام دهید که خود را در مسیر نگه دارید و آن پروژه را به پایان برسانید و باعث خوشحالی و خوشنودی خودتان شوید.

این احساس که شما در حال پیشرفت به سوی یک هدف بزرگ هستید باعث الهام شما می شود که کارهای دیگر را به درستی انجام دهید.

 

کار هوشمند

هنگامی که نوبت به کارتولیدی می‌رسد میزان تلاش شما برای اینکه کارها به درستی انجام شود و زود به سرانجام برسد شاید به نتیجه نرسد و کار شما به خاطر این که می خواهید کار مورد قبول و استاندارد بالایی را به بازار عرضه کنید طول بکشد هیچ وقت نگران این موضوع نشوید چون دارید بهترین کار را ارائه می دهید.

داشتن یک کارمند خوب به شما کمک می‌کند که کارهای شما زودتر رو به جلو پیش برود و وقت خود را صرفه جویی کنید. همیشه این کارمند را مورد آموزش قرار دهید و به او یادآوری کنید که باید آموزش ببینند و سعی کنید خودتان هم به او آموزش دهید.

 

حفظ و نگهداری از دفتر کارتان