واگذاری کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارهای خود را واگذار کنید

تا می توانید کارهای خود را واگذار کنید

زمانی گه در حرفه خود آرام‌آرام یا با سرعت به جلو پیش می‌روید و پیشرفت می‌کنید باید طرز فکر خود را هم پیشرفت داده و همگام با هم سازگار شوید و به جلو گام بردارید. زمانی که مشتریان شما افزایش می‌یابند و درخواست تقاضا برای کالای شما افزایش می‌یابد شما دیگر قادر نخواهید بود مانند قبل تمام‌کارها را از ۰ تا ۱۰۰ خودتان انجام دهید و باید به دنبال استخدام نیروی جدید برای کسب‌وکار خود باشید و کارهایی را که وقت شما را می‌گیرند و دیگران می‌توانند آن‌ها را انجام دهند رها کنید و به کارمندان واگذار کنید و از وقت خود برای انجام کارهای واجب و مهم‌تری که برای سیستم کسب‌وکار شما مهم است استفاده کنید.

 

واگذاری کارها

 

زمانی که برای خودم کار می‌کردم تمام کارها را خودم انجام می‌دادم از تحویل گرفتن کالا  تا تحویل دادن به مشتری خودم همراه راننده می‌رفتم کالا را تحویل می‌گرفتم و بررسی می‌کردم و همراه راننده جنس را تحویل می‌دادم تا خیالم راحت باشد که کار درست انجام شده است. بعد از مدتی و با زیاد شدن سفارش‌ها و افزایش تقاضا، دیگر قادر به انجام دادن تمام کارها نبودم، به همین دلیل زمانی که سفارش را از مشتری می‌گرفتم با راننده هماهنگ می‌کردم خودش برود کالا را تحویل بگیرد و به آدرسی که برایش ارسال می‌کردم تحویل بدهد.

در اوایل کار استرس داشتم که آیا در نبود من کار به درستی پیش می‌رود یا نه؟ بعد از گذشت چند روز متوجه شدم که نه تنها کار به درستی پیش می‌رود بلکه بهتر از زمانی که خودم هستم کار پیش می‌رود. در این زمان بود که باید تا حد امکان که دارم کارها را واگذار کنم و خودم به امور مهم‌تر در کار خود بپردازم.

شما هم باید بتوانید کارمندانی را برای خود استخدام کنید و با آموزش دادن به آن‌ها، نیروی کار خود را آماده کنید تا به کسب‌وکار شما را رونق ببخشند. در اوایل کار سخت به نظر می‌رسد ولی هرچه می‌گذرد متوجه می‌شوید که وظایفی را که به آن‌ها سپرده‌اید بهتر از شما انجام می‌دهند و شما می‌توانید زمان و انرژی خود را به امور واجب‌تری که در کسب‌وکار وجود دارند بپردازید و باعث رونق کار خود شوید.

شما باید یک سیستم قوی برای خود ایجاد کنید که در بودن و نبودن شما به کار خود ادامه دهد و درآمدهای لازم را همیشه کیب کند.

پس تا می‌توانید کارهای خود را واگذار کنید و سیستم کسب‌وکار خود را فعال کنید.

 

حفظ و نگهداری از دفتر کارتان