دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشرفت های سخت یا کشنده

بیشرفت های سخت یا کشنده در مسیر

 

همیشه در هر کسب وکار و موقعیتی که حضور دارید نیاز و تغییرات برای پیشرفت لازم و ضروری است و این امر با پیشرفت روزافزون تکنولوژی نمایان می شود. تغییرات در یک سازمان می تواند درهای رشد، بهره وری، افزایش سود و پیشرفت کارکنان را به همراه داشته باشد.

تغییر و تحولات امری طبیعی است و دنیای ما به طور مستمر رو به تغییر است و ما قادر به کنترل این تغییرات نیستیم.

چرا تغیرات بسیار سخت است؟

تغییرات فرایندی عاطفی است و ما موجودات عادت داریم که معمولا در برابر تغیرات مقاومت کنیم و ادامه دادن به همین منوال را می پذیریم.

برای غلبه بر این عادت باید از عقاید قدیمی خود عقب نشینی کنیم و کارهایی را که همیشه انجام می دادیم را فراموش کنیم، و از خود بپرسیم چگونه می توانیم به طور موثر بر روی تغییرات خود تمرکز کنیم و از عادت های قدیمی دور شویم.

صادق باشید و موقعیت فعلی خود را ارزیابی کنید و آن چه را که نیاز دارید تغییر دهید.

موفقیت های گذشته موفقیت های آینده را تضمین نمی کنند. ما همیشه به روش های منسوخ شده ادامه می دهیم به این دلیل که یک بار موفقیت را با آن روش کسب کرده ایم. اعتقادات و رویه های گذشته ممکن است مفید باشد، اما نوآوری راز برنده شدن در زندگی است.

اگر در گذشته کاری باعث موفقیت ما شده است دلیل نمی شود که اگر در شرایط مشابه قرار گرفتیم همان کار را دوباره تکرار کنیم. باید تامل و تفکر کرده و راه حل بهتر، سریعتر و ارزانتری را پیدا کنیم و از آن استفاده کنیم. به این دلیل که در عصر اطلاعات و تکنولوژی قرار داریم و لحظه به لحظه ایده ها و تجهیزات جدید برای آسایش و راحتی ما به بازار وارد می شود. باید از این ایده ها و تجهیزات به درستی استفاده کرد.