• سایر
  • ۱۰ نکته برتر برای افزایش حضور اجرایی و گسترش نفوذ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نکته برتر برای افزایش حضور اجرایی و گسترش نفوذ شما

۱۰ نکته برتر برای افزایش حضور اجرایی و گسترش نفوذ شما

حضور اجرایی درهای مجموعه اجرایی را باز می کند. به همین دلیل است که ما اغلب می شنویم برای بدست آوردن شغل، برنده شدن در یک تبلیغ، بستن معامله یا الهام بخشیدن از تغییر به آن احتیاج دارید. عادات، مهارت ها، ویژگی ها و نگرش های زیر شما را در مسیر یک حضور قدرتمند اجرایی قرار می دهد که به نوبه خود باعث افزایش اعتبار و موفقیت شغلی شما می شود.

۱ . نظر و عقیده خود را به وضوح بیان کنید

برای اینکه قانع کننده و معتبر باشید، فرمی را تهیه کنید تا یک پاسخ واضح و در عین حال مختصر ایجاد کنید.

۰ نظر و پاسخ خود را مرور کنید.

۰ نظر و عقیده خود را با دلایل، ایده ها یا واقعیت ها پشتیبانی کنید.

۰ با مثال و تصویر صحبت کنید.

۰ سرانجام، پاسخ یا نظر خود را در یک جمله بیان کنید.

۲ . به طور خلاصه صحبت کنید

باید توانایی آین را داشته باشید که در نوشته ها، ارائه ها و مکالمه های خود کوتاه و مختصر صحبت و نظر خود را بدهید. هر کسی می تواند مانند مادر بزرگ ها با حوصله زیاد ساعت ها صحبت کند. افراد باید بتوانند صحبت ها و آموخته های خود را به صورت مختصر ارائه دهد و سپس به شنوندگان خود اجازه بدهد تا سوال های مناسب خود را بپرسند.

۳ . مکالمه را به جلو حرکت دهید

هنگامی که در یک جلسه بحث و گفتگو شرکت خواهید داشت، موضوع گفتگو را از قبل آماده کنید. آن ها را یاداشت کنید و اگر یاداشت نمی کنید در مورد موضوع آمادگی ذهنی داشته باشید.

تصمیم بگیرید که در جلسه باید یک موضوع برجسته را مطرح کنید؟ شامل چه جزئیاتی است؟ آیا نمونه بهتری برای نشان دادن موضوع مورد نظر دارید؟

سعی کنید شخصی باشید که می تواند دیگران را گرد هم آورد و آن ها را به سمت موضوع یا اقدام بعدی سوق دهد.

۴ . موضع بگیرید

در مورد موضوع های بحث برانگیز یک نکته را در نظر بگیرید که نباید از خود ضعف نشان بدهید و تا زمان جمع آوری اطلاعات بیشتر مکث کنید و نظری ندهید. موضع گیری کنید و نظر خود را بگویید تا اطلاعات بیشتری برای موضوع جمع آوری شود.

۵ . به گفته های خود متعهد باشید

اگر چیزی می گویید اعتماد به نفس داشته باشید و به پای گفته خود بایستید و پیگیری کنید. بین گفتار و عمل خود هماهنگی ایجاد کنید. اگر شما از ارزش های خواص صحبت می کنید دیگران خواستار این هستند که شما آن ارزش ها را زندگی کنید. اعمال متفاوت بین حرفی که می زنید و عملی که انجام می دهید اعتماد را از بین می برد.

۶ . استراتژیک فکر کنید

تفکر استراتژیک شما را از جمع جدا می کند. دیگران را با سوالات استرتژیک هدایت کنید. وقتی فرصت های جدید به وجود می آید عمل کنید روی چرا و یا دلیل آن تمرکز نکنید. عواقب مربوط به آینده را در نظر بگیرید و عمل کنید. افراد عجولانه قضاوت می کنند.

۷ . زبان بدن خود را با اعتماد به نفس نشان دهید

هنگام گفتگو اعتماد به نفس خود را حفظ کنید به آنچه می گویید با بدن خود نشان دهید که اعتقاد دارید با انرژی و محکم صحبت کنید. حرکت های تند و عصبی از خود نشان ندهید.

۸ . با انرژی صحبت کنید

تن صدای خود را حفظ کنید در بعضی مواقع در جمع یک گروه بزرگتر نمی توانند مثل همیشه صحبت کنند و تن صدای آن ها پایین می آید گویی که اعتماد به نفس ندارند در صورتی که در مکالمات دوستان تن صدای مناسبی دارند و پُر انرژی صحبت می کنند و اقتدار بیبشتری دارند.

برای جلوگیری از یکنواختی صدای خود را تغییر دهید. برای ایجاد اعتبار و ارتباط بهتر، حجم، تورم، مکث و لحن خود را در نظر بگیرید. خیلی سریع صحبت نکنید که نشانه عصبی بودن است. بکار بردن کلمات اضافه مانند اِ یا م  برای پُر کردن بین کلمات غصبی بودن و نا توانی درصحبت را آشکار می کند.

۹ . احساس سبکی را به نمایش بگذارید

در گفتگوها راحت و خونسرد باشید و از دادن انرژی منفی دوری کنید و با اعتماد بالا نسبت به خود و پیرامون خود صحبت کیند.

۱۰ . در ملاقات با مردم پیش قدم باشید

منتظر نباشید دیگران به شما نزدیک بشوند و خود را معرفی کنند. اگر بین خود و دیگران علاقه مشترکی پیدا کردید پیش قدم بشوید و خود را معرفی کنید. به کمک به دیگران پیش قدم باشید.تا همه شما را به عنوان فردی که همه را می شناسد شناخته شوید.